Halı Yıkama

Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkama konusunda doğru bir tanımlama yapacak olursak, İnsan oğlunun yaşantısından bu yana günlük hayatta vazgeçilmez eşyalarından birisi olan ve üzerinde çoğu zamanını geçirdiği ve genellikle ev veya iş yerlerinde yerlere serilen çeşitli tekstil ürünlerinden imal edilen malzemenin zamanla kullanılmasından dolayı üzerinde oluşturduğu katmanların ve lekelerin temizleme işlemlerinin bütününe halı yıkama denilmektedir.

Halı yıkama işlemi daha önceleri farklı yöntemlerle yapılmakta veya evlerde ev hanımlarının kendi imkanlarıyla yıkadığı bir sistemden günümüz fabrikasyon aşamalarına geçilmiş bir yıkama sistemi vardır. Eskisi gibi imkanların kısıtlı olmadığı, teknolojinin insan hayatına girdiği bir zamanda, hayat şartları insanlar için gün geçtikçe kolaylaşmaktadır.

Hayatımızdaki bütün kullandığımız eşyalarımızda olduğu gibi günlük yaşantımızın vazgeçilmez eşyaları halılarda da durum böyledir. Artık, o zahmetli halı yıkama yöntemlerine son vermenin zamanı geldi. Halılar yıkanma veya temizlenme zamanı geldiğinde bir telefonla evlerden alınıp yıkanıp kurulanıp tekrar evlere kadar getirilmektedir.

Firmamıza gelen halılarınız belirli ve sıralı aşamalardan geçmektedir. Bunlar sırasıyla şu yöntemlerdir:

Sipariş Alma

Sipariş alınarak, Bilgisayar ortamında Halı Sipariş Programına kaydedilir. Servis Ekibine liste olarak verilerek, halılarınız Görevli Elemanlarımızca, ALINDI MAKBUZU verilerek teslim alınır. Böylelikle; bir ihtilaf halinde elinizde alındı makbuzunuz bulunmaktadır. Halılar; Kapıdan Alınıp Teslim Edilmektedir.

Yerden Halı Toplama Yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Size makbuz vermeyen, sözüm ona kendilerini firma olarak takdim eden merdiven altı Fasoncu Yıkamacılara karşı dikkatli olunuz ve HALINIZI KATİYEN VERMEYİNİZ. Çünkü, bir çok mağdurlarla karşılaşmaktayız ve halısını kime verdiğini bile bilememektedir.

Yıkanacak Halıların Özelliklerine Göre Ayrılması

Firmamıza gelen halılar hangi cins, veya hangi malzemeden yapıldığını ilk önce ayrılır. Çünkü farklı malzemelerden üretilen halılar aynı şekildeki yıkama yöntemine tabii tutulamaz.

Bu halı yıkama öncesi yapılması gereken ve olmazsa olmazlardan biridir.  Örnek verecek olursak; akrilikten imal edilmiş bir halı ile tamamen yünden yapılmış bir halıyı yıkarken aynı deterjan veya aynı temizlik maddelerini kullanılmaz.  Makina halısı olan Saray, Atlas, el dokuma ve yün halısı olan Isparta, ladik, milas gibi veya Çin, Nepal, Shaggy, İpek, İran halısı gibi farklı özelliklere sahip halılarda yıkama yöntemi yapılmadığı zaman yıkanan halılarda telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açabilirsiniz.

Halılarınız, hijyenik ortamda, Tam Otomatik Son Sistem Makinelerimizde yıkanarak, durulama, sıkma, kurutma, paketleme ve son kontrol aşamalarından geçirilerek Bilgisayar ortamındaki Müşteri Sipariş Sayfanıza kaydedilir.

                              

Tam Otomatik Yıkama VİEOMUZU İZLEYİNİZ

Halılarınız ERA 111 Şampuanı İle Yıkanır

Halıdaki Lekeler

Halılar yıkama aşamasında ve sonrasında kontrol edilerek, var olan lekelere, özel leke çıkarıcı ilaçlarımızla müdahele edilmekte ve çoğunlukla başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ancak, bu müdaheleye rağmen, halı üzerinde kalan lekelerden dolayı Firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Paketleme ve Teslimat

Teslimata hazır durumdaki halılarınızı teslim etmek için, öncelikle sistemimizdeki kayıtlı telefon numarasından Müşteri aranarak, ONAY alınır.

Akabinde, İlgili Servis Ekibine teslim edilir ve Adresinize ulaştırılır. İrtibat sağlanamayan Müşterimizin cep numaralarına Sistemimiz üzerinden uyarı mesajı gönderilerek, Fabrikamızı araması rica edilir. Müşteri Onayı alınamayan Halılar Servise verilmez. Taşıma esnasında, hijyen ve güvenlik kurallarına riayet edilmektedir. Ayrıca, Teslimata dair Program üzerinden SMS gönderilerek Müşteri bilgilendirilir. Ödeme Nakit Olarak Alınmaktadır.

Servislerimiz

Öğleden Sonra Fabrikadan çıkış yaparak belirlenmiş bir root dahilinde alım ve teslimat işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel zaman kısıtları bulunan Müşterilerimize imkanlar dahilinde görüşerek yardımcı olunmaya çalışılmaktadır.

NOT: En geç 1 Ay içerisinde Teslim Alınmayan Ürünlerden Firmamız Sorumlu Değildir.

Ürünleriniz Size Teslim Edilirken, Halı Metrekare, Fiyat ve Toplam Tutarını gösteren HESAP EKSTRESİ verilmektedir.  Lütfen bu belgeyi almadan Ödeme Yapmayınız.

SİZLERE DAHA KALİTELİ VE PRATİK HİZMET EDEBİLMEK İÇİN LÜTFEN ÖNERİ VE ŞİKAYETLERİNİZİ BİZE BİLDİRİNİZ.